Albert Albertson – dziecko prawdziwe

W piątek 11 marca 2022 o godz. 16:00
wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
zapraszamy nauczycielki/nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej
na konferencję połączoną z warsztatami
Albert Albertson – dziecko prawdziwe.
Jak pracować z książkami Gunilli Bergström?

Spotkanie odbędzie się w ramach Targów Edukacyjnych
w sali 1G w pawilonie nr 5
na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Obowiązują zapisy – TUTAJ.

Prowadzące:
Agnieszka Cienciała – certyfikowana trenerka Fundacji Familylab,
animatorka sztuki, trenerka rozwoju osobistego

Katarzyna Skalska – tłumaczka książek o Albercie,
redaktorka naczelna Wydawnictwa Zakamarki

50 lat temu ukazała się w Szwecji pierwsza książka o Albercie Albertsonie, do Polski trafiła w przekładzie 10 lat temu. W 2022 roku obchodzimy zatem podwójne okrągłe urodziny Alberta. Historie wymyślone i zilustrowane przez Gunillę Bergström szybko zdobyły popularność, jej bohater stał się kultową postacią szwedzkiej literatury dziecięcej, znaną na całym świecie – książki o nim przetłumaczono na 35 języków i wydano w niemal 10 milionach egzemplarzy. W Polsce również podbiły serca czytelników, Wydawnictwo Zakamarki wyda w tym roku już 20. tom!

Albert Albertson mieszka w bloku na osiedlu z tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Spotkanie przybliży uczestnikom postać Alberta, zapozna ich z poruszaną w książkach różnorodną tematyką, a także zaproponuje konkretne pomysły na wykorzystanie książek w pracy i zabawie z grupą dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.