Ciekawe miejsca

 1. Kino Muza

  Poznańskie kino studyjne. Oprócz oferty kinowej dla dorosłych oferuje także Poranki Rodzinne w tym raz w miesiącu z Zakamarkami.

  Poznań, ul. Św. Marcin 30

 2. Teatr Miniatura

  Miejski teatr w Gdańksu, który na swoje deski zaadaptował Tajemnicę diamentów oraz Tajemnicę kinaz serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

  Gdańsk, ul. Grunwaldzka 16

 3. Muzeum Narodowe Poznań

  Należy do najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce. W swoich różnorodnych, przebogatych zbiorach przechowuje i udostępnia dziedzictwo wieków i pokoleń. A w Dziale Edukacji przeprowadzane są lekcje impresjonizmu z Linneą dla najmłodszych.

  Poznań, al. Marcinkowskiego 9

 4. Fundacja Mały Dom Kultury

  Fundacja Mały Dom Kultury, została powołana do życia przez grupę doświadczonych osób zajmujących się kulturą, osób, które pragną równie profesjonalnie jak do tej pory, a jednocześnie bardziej skutecznie kontynuować swoją misję. Oprócz zajęć dla dorosłych raz w miesiącu odbywają się zajęcia w ramach cyklu Zakamarki MDKu oczywiście z książkami Zakamarków.

  Poznań, ul. Zamkowa 3/4

 5. Teatr Plac Zabaw

  To teatr dla dzieci. Powstał w wyniku wieloletniego doświadczenia na rynku teatralnym ludzi (aktorów, reżyserów, animatorów) zajmujących się twórczością dla dzieci. Jest próbą stworzenia miejsca niecodziennego spotkania dziecka i jego rodziców oraz aktywnego uczestniczenia w spektaklu teatralnym.
 6. Centrum Wisienka. Instytut Małego Dziecka

  Siedziba mieści się w Lesznie. Centrum oferuje zajęcia dla dzieci i rodziców oraz opiekunów, rodzinne warsztaty okolicznościowe oraz szkolenia dla dorosłych, konsultacje specjalistyczne dla dzieci, ich rodziców i opiekunów.

  Leszno, ul. Karasia 8

 7. Fundacja Sto Pociech

  Organizacja Pożytku Publicznego, która wspiera rozwój rodziny i dziecka, oferując szeroki wachlarz warsztatów i aktywności. W 2009 roku Fundacja stworzyła cykl warsztatów i wystawę wokół książki Linnea w ogrodzie Moneta.

  Warszawa, ul. Freta 20/24a

 8. Stowarzyszenie Twórców Kultury I Sztuki KAMIENICA 56

  Stowarzyszenie zrzesza twórców uprawiających bardzo wiele dziedzin sztuki. Ma bogatą ofertę warsztatów z wielu dziedzin. Proponuje zajęcia indywidualne i grupowe dla osób w każdym wieku, które chcą twórczo spędzić czas - dla dzieci cykl zajęć Czytarenka.

  Łódź, ul. Sienkiewicza 56 lok.U

 9. Kino Pod Baranami

  Klimatyczne kino w sercu Krakowa, na Rynku Głównym, w którym można także spotkać Zakamarki w ramach cyklu spotkań Baranki Dzieciom.

  Kraków, Rynek Główny 27

 10. Teatr Nowy

  W ramach projektu Rodzina w Nowym Zakamarki goszczą od czasu do czasu także tutaj podczas zajęć i czytanek z Zakamarkowymi książkami w ramach cyklu zajęć Rodzice w Nowym oraz Nowy czyta dzieciom.

  Poznań, ul. Dąbrowskiego 5

 11. IKEA Poznań

  Salon IKEA, w którym spotkać można Zakamarki i Zakamarkowe książki w czasie wspólnych akcji, takich jak Czytaj z dzieckiem w łóżku!. W ramach programu IKEA FAMILY w wybranych księgarniach w Poznaniu rabat 15% na nasze książki.

  Poznań, ul. Szwedzka 10

 12. Concordia Design

  Centrum kreatywności, designu i biznesu. Zakamarki pojawiają się tu na kiermaszach, warsztatach i różnych eventach dla dzieci.

  Poznań, ul. Zwierzyniecka 3

 13. Centrum Kultury ZAMEK

  To instytucja interdyscyplinarna, prezentującą najciekawsze zjawiska kultury współczesnej, w której przenikają się i uzupełniają wzajemnie sztuki wizualne, teatr, film, muzyka i literatura. W murach Zamku nie brakuje także Zakamarków.

  Poznań, ul. Św. Marcin 80/82

 14. Teatr Dramatyczny w Białymstosku

  Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku jest jedyną tego typu placówką w województwie podlaskim. Oprócz swojej działalności głównej, teatr prowadzi także działania skierowane do dzieci.

  Białystok, ul. Elektryczna 12

 15. Muzeum Kinematografii w Łodzi

  Cykl zajęć Czytanki przed ekranem - tam w Muzeum Kinematografii można spotkać książki Zakamarków.

  Łódź, pl. Zwycięstwa 1

 16. Instytut Wzornictwa Przemysłowego

  Instytut Wzornictwa Przemysłowego promuje wzornictwo, prowadzi badania, doradza, a także organizuje kiermasze, na których pojawiają się Zakamarkowe książki.

  Warszawa, ul. Świętojerska 5/7

 17. Opolski Teatr Lalki i Aktora

  Teatr zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, który na swoich deskach zaadaptował książkę Pii Lindenbaum Nusia i wilki.

  Opole, ul. Augustyna Kośnego 2a

 18. Biblioteka Raczyńskich

  Biblioteka Raczyńskich powstała z fundacji Edwarda hrabiego Raczyńskiego 5 maja 1829 roku. Do dziś wraz z filima jest jedną jedną z największych sieci bibliotek.

  Poznań, pl. Wolności 19

 19. KontenerART

  Eksperymentalny projekt mieszcząy się w Poznaniu nad Wartą, otwarty co roku od maja do października. Okazjonalnie na eventach dziecięcych pojawiają się tam Zakamarki.

  Poznań, Nad Wartą

 20. Przystanek Montessori Café

  Miejsce dla dzieci i rodziców, gdzie można się zatrzymać, zrelaksować, wziąć udział w ciekawych warsztatach, poczytać, pograć w gry planszowe i pobawić.

  Poznań ul. Kaliska 13

 21. Wyspa dzieci – Femmeritum

  Aktywne wakacje dla dzieci - propozycja dla tych, którzy poszukują interesującej i niestandardowej oferty na wakacje.

  Warszawa ul. Zajączka 32