newsletter

Chcę otrzymywać newsletter Zakamarków

Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły
tłumaczenie:
Agnieszka Stróżyk
tytuł oryginału:
Sandvargen och hela härligheten
język oryginału:
szwedzki

wiek 3+
obrazki < tekst
978-83-60963-67-8
Poznań 2009
data wydania 17/9
15,5 x 20,5 cm
twarda oprawa
132 strony

Regular Price: 27,90 zł

Special Price: 19,53 zł

Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły
tekst: Åsa Lind
ilustracje: Kristina Digman

— Czy czas naprawdę jest taki, jak mówiłeś? — zapytała Karusia. — No wiesz. Taki ogromny?
— Oczywiście! Jakżeby inaczej? — powiedział Piaskowy Wilk. — Jest tak ogromny, że nie widać jego końca. A nawet i początku. Przynajmniej nie stąd.
— W takim razie raczej nie może go zabraknąć, co?
— Czasu? Czasu zawsze będzie dość.


Czy można zatrzymać lub cofnąć czas? Czy najsilniejszy musi być największy? Ile razy można zmienić zdanie? I co się dzieje nocą z kolorami? Karusia i Piaskowy Wilk uwielbiają zastanawiać się nad całym mnóstwem różnych rzeczy!


Świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. A przede wszystkim – spojrzenie na świat oczami dziecka. Åsa Lind bardzo świadoma jest języka, smakuje go i bawi się nim, podobnie jak robią to dzieci. Pojawiające się co kilka stron rysunki Kristiny Digman w znakomity sposób współtworzą klimat opowieści.


Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły to trzecie spotkanie z Piaskowym Wilkiem i Karusią. Czytelnicza przygoda dla małych i dużych, piętnaście opowiadań, do których z chęcią się powraca!


O innych przygodach Karusi i jej niezwykłego przyjaciela przeczytacie w książkach Piaskowy Wilk oraz Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia.