newsletter

Chcę otrzymywać newsletter Zakamarków

Linnea w ogrodzie Moneta
tłumaczenie:
Agnieszka Stróżyk
tytuł oryginału:
Linnea i Målarens Trädgård
język oryginału:
szwedzki

wiek 6+
niebajki
978-83-60963-64-7
Poznań 2009
data wydania 4/6
19,5 x 27 cm
twarda oprawa
52 strony

Regular Price: 29,90 zł

Special Price: 20,93 zł

Linnea w ogrodzie Moneta
tekst: Christina Björk
ilustracje: Lena Anderson

Linnea pojechała do Paryża! I do Giverny, gdzie do dziś zachował się ogród malarza, Claude’a Moneta, tego, który tak pięknie malował nenufary! Linnea stanęła na japońskim mostku znanym z tylu obrazów, a w Paryżu zobaczyła obrazy malarza na własne oczy. Teraz już dobrze wie, dlaczego Moneta nazwano impresjonistą. Wiele się też dowiedziała o życiu Moneta w różowym domu pełnym dzieci.


Książka, pełna niezwykłych ilustracji Leny Anderson, reprodukcji obrazów Moneta oraz zdjęć z jego rodzinnego albumu, pokazuje, że za każdym dziełem sztuki kryje się człowiek, a jego życie oraz miejsca, w których przebywał, mogą stać się inspiracją do fascynującej podróży.


Linnea sama opowiada o swoich wrażeniach i to z jej perspektywy, oczami współczesnego dziecka, przyglądamy się tajnikom malarstwa, źródłom inspiracji i życiu artysty. Może będzie to zachętą do wyruszenia w podróż śladami tego lub innego malarza albo chociaż sięgnięcia na półkę po zakurzony album?


Książkę przetłumaczono na ponad 20 języków.


Niektórzy mogą ją pamiętać z początków lat 90., kiedy po raz pierwszy została wydana w Polsce. Zakamarkowa "Linnea" jest w nowym tłumaczeniu oraz w większym formacie.