newsletter

Chcę otrzymywać newsletter Zakamarków

Misia i Kostek
tłumaczenie:
Katarzyna Skalska
tytuł oryginału:
Mina och Kåge
język oryginału:
szwedzki

wiek 6+
obrazki = tekst
978-83-7776-155-7
Poznań 2019
data wydania 25/11
15,5 x 18 cm
twarda oprawa

płócienny grzbiet
64 strony

Regular Price: 32,90 zł

Special Price: 23,03 zł

Misia i Kostek
tekst: Anna Höglund
ilustracje: Anna Höglund

Misia i Kostek mieszkają razem w jednym domu. Zwykle przed południem piją kawę. Robią tak od zawsze. Aż pewnego dnia Kostek oświadcza, że wyjeżdża w daleką podróż. Nawet nie pyta, czy Misia chciałaby pojechać z nim. Misia zostaje sama. Targają nią silne emocje. Złość. Tęsknota. Poczucie odrzucenia. Smutek. Rozpacz. W końcu jednak Misia próbuje odbudować swoją codzienność. Co będzie, jak Kostek wróci?

Pierwsza część kilkutomowego cyklu o Misi i Kostku niezwykle cenionej szwedzkiej autorki i ilustratorki Anny Höglund. Te obrazkowo-słowne historie to lustro relacji - przede wszystkim napięcia pomiędzy pragnieniem bycia razem i potrzebą osobności. Opisane w nich emocje rozpoznają zarówno dzieci, jak i dorośli, przy czym każdy będzie mógł je odnieść do siebie na miarę własnych doświadczeń.

Annę Höglund znamy w Polsce z przejmującej książki obrazkowej dla nastolatków O tym można rozmawiać tylko z królikami, a także z ilustracji do książek Ulfa Starka: Czy umiesz gwizdać, Joanno? i Chłopiec, dziewczynka i mur.Recenzje:
Mowosfera
W naszej bajce
Wilcze lektury
Mała czcionka
Bajkochłonka