newsletter

Chcę otrzymywać newsletter Zakamarków

Miś Maksa <i>-- kartonowa</i>
tłumaczenie:
Katarzyna Skalska
tytuł oryginału:
Max nalle
język oryginału:
szwedzki

wiek 0+
obrazki > tekst
978-83-7776-092-5
Poznań 2015
data wydania 12/1
15 x 16 cm
książka kartonowa
16 stron

Regular Price: 14,90 zł

Special Price: 10,43 zł

Brak w magazynie

Miś Maksa -- kartonowa
tekst: Barbro Lindgren
ilustracje: Eva Eriksson

Maks ma misia. Ukochanego. Jak wyrazić mu swoje uczucia? Można dać mu buzi. A może polizać go albo ugryźć? Nagle – miś wpada do nocnika! Całe szczęście w pobliżu jest piesek, który biegnie mu na ratunek. Czy jednak bohaterski piesek też aby trochę nie nabroił...?


Każda książeczka o Maksie to pełne dramatyzmu zdarzenie z życia małego chłopca. Towarzyszy mu piesek, który raz pomaga Maksowi wyjść z opresji, raz mu się psoci, a kiedy indziej broi razem z nim. W trudnych momentach pojawia się mama, która wie kiedy utulić, a kiedy skarcić. Maks ma swój charakterek – jak każde dziecko potrafi się złościć i dochodzić swoich racji.


Pełne humoru i szelmowskiego uroku ilustracje Evy Eriksson spełniają warunek prostoty i przejrzystości koniecznej dla odbioru ich przez dziecko, a jednocześnie potrafią po mistrzowsku pokazać dziecięce uczucia i nastroje.


Tekst Barbro Lindgren – w zamyśle jak najprostszy, bo jak najbliższy językowi dziecka – to dobry punkt wyjścia do aktywnego czytania i oglądania książeczek z dziećmi. A zabawa jest przy tym przednia!


Przetłumaczono na: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, holenderski, duński, norweski, fiński, farerski, fryzyjski, arabski, japoński.Książka rekomendowana przez: