newsletter

Chcę otrzymywać newsletter Zakamarków

Najlepsi przyjaciele
tłumaczenie:
Barbara Gawryluk
tytuł oryginału:
Bästa vänner
język oryginału:
szwedzki

wiek 6+
obrazki < tekst
978-83-7776-070-3
Poznań 2014
data wydania 30/10
15 x 21,5 cm
półtwarda oprawa
60 stron

Regular Price: 19,90 zł

Special Price: 13,93 zł

Najlepsi przyjaciele
tekst: Moni Nilsson
ilustracje: Elin Lindell
Zlatko nie lubi grać w nogę, skakać ani biegać. Nie ma na osiedlu kolegów i często się nudzi. Siedzi wtedy w piaskownicy i wsypuje piasek do swoich znienawidzonych piłkarskich butów, które dostał od taty. Wszystko się zmienia, gdy na osiedle wprowadza się Beza, dziewczynka o oczach błyszczących jak złoto!

PRZYGODY W RAJU to nowa seria autorki książek o Tsatsikim, tym razem przeznaczona dla bardzo początkujących czytelników. Z właściwym sobie ciepłem i humorem, ale też powagą i uważnością wobec dziecięcych emocji, Moni Nilsson opisuje codzienne i niecodzienne zdarzenia z życia dwójki przyjaciół.

Zlatko i Beza mieszkają na osiedlu Raj otoczeni barwną galerią ludzkich typów. Są wśród nich uciążliwi starsi bracia, sympatyczny sprzedawca, samotny bezdomny, staruszka imigrantka czy osiedlowi chuligani.

Książki zaprojektowane są tak, by ułatwić najmłodszym samodzielne czytanie – jest tu duża czcionka, niewiele tekstu na stronie, za to wiele zabawnych, kolorowych ilustracji, no i przede wszystkim – intrygująca fabuła.

Recenzje:
Juniorowo