newsletter

Chcę otrzymywać newsletter Zakamarków

Ciastko Maksa
tłumaczenie:
Katarzyna Skalska
tytuł oryginału:
Max kaka
język oryginału:
szwedzki

wiek 0+
obrazki > tekst
978-83-60963-06-7
Poznań 2007
data wydania 16/10
15,5 x 16,5 cm
twarda oprawa
28 stron

Regular Price: 9,90 zł

Special Price: 6,93 zł

Brak w magazynie

Ciastko Maksa
tekst: Barbro Lindgren
ilustracje: Eva Eriksson

Maks ma ciastko. Pyszne. Niestety pieski też lubią ciastka... No i Maks nie ma już ciastka! Głupi piesek! Całe szczęście w pobliżu jest mama. Maks dostaje nowe ciastko, a piesek burę i jeszcze coś...


Każda książeczka o Maksie to pełne dramatyzmu zdarzenie z życia małego chłopca. Towarzyszy mu piesek, który raz pomaga Maksowi wyjść z opresji, raz mu się psoci, a kiedy indziej broi razem z nim. W trudnych momentach pojawia się mama, która wie kiedy utulić, a kiedy skarcić. Maks ma swój charakterek - jak każde dziecko potrafi się złościć i dochodzić swoich racji.


Pełne humoru i szelmowskiego uroku ilustracje Evy Eriksson spełniają warunek prostoty i przejrzystości koniecznej dla odbioru ich przez dziecko, a jednocześnie potrafią po mistrzowsku pokazać dziecięce uczucia i nastroje.


Tekst Barbro Lindgren – w zamyśle jak najprostszy, bo jak najbliższy językowi dziecka – to dobry punkt wyjścia do aktywnego czytania i oglądania książeczek z dziećmi. A zabawa jest przy tym przednia!


Przetłumaczono na: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, holenderski, duński, norweski, fiński, farerski, fryzyjski, arabski, japoński.Książka rekomendowana przez: